Adobe Camera Raw indir sağlam indir

Fotoğrafçılık dünyasında, fotoğraf çekildikten sonra en olağanüstü sonucu elde etmek için son işlemler kesinlikle en önemli rollerden birini oynar. Bunu göz önünde bulundurarak Adobe Inc, kullanıcıların fotoğraf son işlemlerini yapmalarına olanak tanıyan Adobe Camera Raw indir’u geliştirdi. Bu yazılım size birçok olanak sunacaktır ve bunu yalnızca kendine has özellikleriyle sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda sağlam indir, bu oyunun nasıl indirilip kurulacağı hakkında tüm detayları anlatacak.

Adobe Camera Raw Nedir?

Adobe Camera Raw indir, resimlerin ayrıntı düzeyini düzeltmek için kullanılan profesyonel bir yazılımdır. Bu uygulamaların avantajı, fotoğrafın orijinal kalitesini değiştirmeden doğrudan RAW dosyalarında ayarlamalar yapabilmenizdir. Çok sayıda ayarın mevcut olması nedeniyle, fotoğrafçıların ekipmanlarında standart olan bu özelliklerin sayısı ve ince ayarlarıyla çok az kişi eşleşebilir. RAW görüntünün orijinal özellikleri korunacaktır. ARC sayesinde parlaklık ve kontrastın ayarlanması, ilgili kişiselleştirme çubuğundaki küçük bir kolu hareket ettirmek kadar basit hale getirilebilir.

Ayrıca Camera Raw indir, fotoğrafların yalnızca “açıklığını” ve “tonunu” değil aynı zamanda rengini de kontrol etmeyi mümkün kılar. Bu renk ayarı, donuk fotoğrafları canlandırmak, böylece onları daha canlı ve estetik açıdan daha çekici hale getirmek için profesyonel fotoğrafçılar tarafından sıklıkla kullanılır.

adobe camera raw nedir

Daha fazla gör: Adobe Illustrator 2023

Yeni Adobe Camera Raw, ana kişiselleştirme işlevinin yanı sıra, akıllı telefonunuzla çekim yapsanız bile profesyonel bir görünüm elde etmek için bulanıklaştırma, aydınlatma gibi filtreler uygulama olanağı sunar. Bu reklam çok yeni olmayan bir ekipman üzerinde yapılmıştır. Doğru düzenleme özelliği, kullanıcıların bölgeyi tahribatsız olarak özelleştirebilmesini sağlar, dolayısıyla manipülasyon gerçekleştirmek için gelişmiş tekniklerin gerekli olmadığı gerçeği doğrudur.

Download Bağlantı Camera Raw v16.1 sağlam indir

| Download

File Size: 1.1-GB

Şifre: sağlam indir

Özellikler Camera Raw

 • Ham Dosya İşleme: Camera Raw indir, dijital kameralardan gelen ham Yakalama görüntülerini işlemesi ve dolayısıyla editöre JPEG dosyalarının aksine daha fazla esneklik ve kontrol sağlaması açısından editörler için bir avantajdır.
 • Tahribatsız Düzenleme: Camera Raw tarafından yapılan değişiklikler geri alınabilir, yani orijinal düz raw dosyasına erişmemizi sağlar ve görüntünün kalitesi, görüntünün kaç kez yapıldığına bakılmaksızın aynı kalır. değiştirildi.
 • Pozlama Ayarları: Parlaklık, kontrast, tepe noktaları, gölgeler, beyaz dengesi ve siyah nokta gibi pozlama ayarlarının yardımıyla görüntünün genel ton aralığında istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.
 • Beyaz Dengesi Düzeltme: Camera Raw’da, fotoğraflarınızda renkli nesne temsili de dahil olmak üzere renk tonu ve gölgeyi ayarlamanıza olanak tanıyan beyaz dengesi düzeltme kapasiteleri sağlanacaktır.
 • Renk Düzeltme: Fotoğraflarınıza ekstra renkler eklemek istiyorsanız renk kanallarını aydınlatma veya silme, doygunluğu, canlılığı ve tonu ayarlama fırsatına sahipsiniz.
 • Gürültü Azaltma: Resimlerinizdeki gürültü seviyesini ayarlamak için tasarlanmış araçlar vardır. Bu nedenle, yüksek ISO veya düşük ışıkta çekim yaparken çok yardımcı olurlar.
 • Lens Düzeltme: Camera Raw indir, çeşitli kamera lenslerinin neden olduğu bozulmalar, renk sapmaları ve kenar ayrıntısı kaybı gibi sorunları ortadan kaldırmak için kamera lensi düzeltme profillerini kullanır.
 • Keskinleştirme: Keskinleştirme efekti için miktarı, yarıçapı ve zımba ayrıntısını ayarlayarak resimlerinizdeki ayrıntı düzeyini artırmak için otomatik keskinleştirmeyi kullanabilirsiniz.
 • Dereceli ve Radyal Filtreler: Bunu yapabilirsiniz: Bu araçlar, görüntünün belirli alanları üzerinde degrade şarkı veya radyal desen yoluyla seçici olarak ayarlama yapmanıza olanak tanır, böylece pozlama, renk ve diğer ayarlar üzerinde hassas bir kontrole sahip olma şansı verir.
 • Nokta Kaldırma: Adobe Camera Raw’un bir üyesi, nokta kaldırma aracının yardımıyla fotoğraflarınızdaki toz lekelerini, yüz kusurlarını veya başka herhangi bir noktayı kaldırmak içindir.

Daha fazla gör: Adobe Media Encoder 2023

Yenilikler Camera Raw indir?

İşlem Hızını Artırın

İşleme hızı, görüntünün kalitesini belirleyen faktör olduğundan RAW formatı kullanıcıları için kritik bir konudur. Adobe Camera Raw’un (ACR) tamamen telif hakkıyla korunan bu sürümünde, görüntü işleme hızı büyük ölçüde artırıldı. Genel olarak, temel özelleştirme işlemlerinde önemli değişiklikler olmayacak, ancak daha gelişmiş işlevlerle ilgili olarak, ARC’nin yüksek hesaplama verimliliği göstermesi sizi şaşırtacak.

Daha Fazla Kamera İçin Destek

Günümüzde yeni kamera cihazları, daha önce detaylandırılmayan fotoğraflara kıyasla daha iyi bir çözünürlük sağlıyor. Genel olarak diğer düzenleme yazılımları bu özelliği tam olarak kavramakta zorlanır. Ancak Adobe Camera Raw Full indir için başarılmayacak hiçbir şey yoktur! Yayıncı, ARC özelleştirmesini çok büyük bir düzeye yükselterek son ürünü (özelleştirilmiş yüksek kaliteli görüntüler) kırık piksellerden ve gecikmelerden arındırdı.

Daha fazla gör: Adobe After Effects 2023

Otomasyon

Otomasyon günümüzde insanların grafik yazılımlarında çokça gördüğü bir özelliktir. Akıllı yapay teknolojinin gücüyle Adobe Camera Raw Full indir artık birçok otomatik özelliğe sahip; böylece nesne tanıma alanlarını daha önce olduğu gibi manuel olarak seçmeden oluşturabilirsiniz. Bu otomasyon teknolojisi ayrıca, bazı işler için acilen fikirlere ihtiyaç duyduğunuzda zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacak şekilde, doğrudan fotoğraflarınızın üzerinde düzenleme önerileri de sunacaktır.

Yeni Efekt Kitaplığı

Bu yeni efekt ve renk kütüphanesi, manuel özelleştirme için fazla zaman harcamadan tüm koleksiyonun çeşitli çeşitlerini oluşturmayı mümkün kılıyor. Bu özellik birçok durumda kullanılabilir ve o kadar iyi yapılmıştır ki, taktıktan sonra seçilen resme daha iyi uyacak şekilde yapılabilir.

Artıları ve Eksileri Camera Raw

Artıları
 • Esneklik.
 • Tahribatsız düzenleme.
 • Photoshop’la entegrasyon.
 • Toplu işleme.
 • Mercek düzeltmeleri.
Eksileri
 • Karmaşıklık.
 • Kaynak yoğun.
 • Dik öğrenme eğrisi.

Daha fazla gör: Adobe Premiere Pro

Adobe Camera Raw Sistem Gereksinimleri

Windows:
 • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 10’un 1810 veya üzeri sürümü.
 • İşlemci: 64 bit destekli Intel8h veya AMD işlemci; GHz veya daha fazla işlem hızı.
 • RAM: En az 4GB.
 • Sabit Disk Alanı: 4 GB sabit disk alanı, kurulum için gereklidir; kurulum sırasında ek boş alan gereklidir (bu ikisi çıkarılabilir flash depolama aygıtlarını desteklemez)
 • Ekran: 1280 x 800 piksel ekran çözünürlüğü (1920 x 1080 önerilir)
 • macOS: DirectX 12’yi destekleyen sürücüye sahip GPU.
macOS:
 • İşletim Sistemi: macOS 10.15 (Catalina), macOS 11 (Big Sur) veya macOS 12 (Monterey).
 • İşlemci: 64 bit desteğine sahip çok çekirdekli Intel işlemci.
 • RAM: En az 4 GB ama tercihen daha fazlası.
 • Sabit Disk Alanı: Minimum 4 GB boş sabit disk alanı, büyük/küçük harfe duyarlı bir birime veya çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına kurulamaz.
 • Ekran: 1920 x 1080 WUXGA çözünürlükle 1280 x 800 LCD çözünürlük önerilir.
 • Grafikler: Metal desteğine sahip GPU’lar.

Adobe Camera Raw İndirme ve Yükleme Talimatları 

 • Öncelikle IDM kullanarak aşağıda verilen “Adobe Camera Raw 16.1” linkini indirin.
 • Windows Defenderı kapatın.
 • İndirilen dosyayı WinRAR kullanarak açın.
Step 1:

İndirdikten Sonra İndirilen Dosyayı Açın.

camera raw

Step 2:

“ARC” kurulum dosyasını çalıştırın.

adobe camera raw

Step 3:

Öncelikle “Sözleşmeyi Kabul Ediyorum” kutusunu işaretleyin ve Devam etmek için “İleri”ye tıklayın.

camera raw download

Step 4:

Yüklemek için Yükle düğmesine tıklayın.

adobe camera raw download

Step 5:

Lütfen yazılımın kurulumunun tamamlanmasını bekleyin.

camera raw presets free download

Step 6:

Bitir’e tıklayın ve kullanın.

adobe camera raw nedir

Sonuç

Adobe Camera Raw indir, işlenmemiş görüntülerin anlamlı bir şekilde ayarlanması için gerekli yetenekleri sağlamaya yönelik profesyonel bir araçtır. Bununla birlikte, kullanıcıların çalışmalarını kapsamlı bir şekilde düzenlemelerine olanak tanıyan kullanıcı dostu bir arayüzdür ve bu da uğruna çabaladıkları büyük bir sanatsal başarı ile sonuçlanır. Pozlama ve beyaz dengesi gibi temel özelliklerin, lens düzeltme ve seçici düzenleme gibi daha karmaşık özelliklerle değiştirildiği Camera Raw Full indir’un, daha önce herhangi bir eğitim almamış ara sıra meraklılardan profesyonel fotoğrafçılara kadar geniş bir kullanıcı yelpazesini kapsaması amaçlandı. Adobe’nin ekosistemiyle sıkı entegrasyon, görüntü yakalamadan son çıktıya kadar sorunsuz bir geçiş sağladığından kullanıcı işlemlerinin varsayılan akışını da iyileştirir.

Yorum yapın