Windows 7 indir 32-Bit 64-Bit Ürün Anahtarı [2024]

Windows 7 indir, mesleği ne olursa olsun herkes için en iyi işletim sistemi seçeneklerinden biridir. Oldukça stabil bir işletim sistemidir ve diğer işletim sistemi seçeneklerine göre daha erken destek almayı bırakacak olması dışında pek bir sorunu yoktur. Bu yazımızda saglamindir size bu yazılımın nasıl indirilip kurulacağı hakkında tüm detayları anlatacaktır.

Windows 7 Nedir ?

Windows 7 indir, dev yazılım teknolojisi şirketi Microsoft tarafından ofis ve ev masaüstü bilgisayarları, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler de dahil olmak üzere ev ve iş kişisel bilgisayarları için sağlanan bir işletim sistemidir. The Windows 7, Windows Vista’nın devamı niteliğindeydi ve 22 Ekim 2009’da piyasaya sürüldü ve Vista’ya göre daha istikrarlı, kullanımı kolay ve verimli bir işletim sistemiydi.

windows 7 crack

Daha fazla gör: Windows Loader 

Windows 7 Download, Windows platformunda bulunan işletim sisteminin en popüler ve güvenilir sürümlerinden biri olarak kabul edilir. Daha sonra Windows’a uyarlanması için standart haline geldi. Güvenlik, kullanıcı arayüzü değişiklikleri ve performansta geliştirilmiş özelliklere sahip Windows 8 ve Windows 10 gibi. Bununla birlikte, kullanıcılar Windows 7’yi desteği bitene kadar kullanmaya devam ettiler, çünkü Windows 7 oldukça kararlı ve tanıdık görülüyordu.

Download Bağlantı Windows 7 Saglamindir

| Download

File Size: 4-GB

Windows 7 Pro

| Download

File Size: 4-GB

Şifre: saglamindir / 12345

Ana Özellikler Windows 7

 • Geliştirilmiş Görev Çubuğu: Küçük resim önizlemeleri, atlama listeleri ve Aero Peek gibi özellikler, kullanıcıların Windows ile rahatça etkileşim kurmasına ve açık uygulamaları yönetmesine yardımcı olmak amacıyla Windows 7 görev çubuğuna eklendi.
 • Ev Grubu: Windows 7 indir’de bulunan bir özellik, dosyalar ve yazıcılar gibi çeşitli kaynakların bir ev ağı içinde kolayca paylaşılmasını sağlamak için tasarlanmış bir araç olan Ev Grubu’dur.
 • Kitaplıklar: Windows 7’deki kitaplıklar, kullanıcıların farklı konumlardaki verileri aynı anda görüntülemesine ve dizine eklemesine olanak tanır ve bu nedenle kullanıcılara, farklı konumlardaki dosyaları tek yerden yönetmenin kolay bir yolunu sunar.
 • Windows Arama: Windows 7 64 Bit indir’deki diğer bir geliştirme, kullanıcıların aradıkları dosyayı, programı veya e-postayı yazdıkları ve bunun Başlat menüsündeki arama listesinde göründüğü aramadır.
 • Geliştirilmiş Performans: Önceki sürüme kıyasla daha hızlı önyükleme süreleri, Windows Vista işletim sistemi, daha iyi kaynak kullanımı ve daha iyi genel sistem performansı gibi iyileştirmeler içerir.
 • Gelişmiş Güvenlik: Yeni güvenlik özellikleri Windows 7 64-Bit Download ‘ye entegre edildi ve gelişmiş Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarları, virüs koruması için Windows Defender ve yeni BitLocker şifreleme Araçlarından oluşuyordu.
 • Uyumluluk Modu: Windows 7, Windows’un önceki sürümleri için oluşturulan programların Windows 7’nin işleyişini engellememesini sağlayan bir uyumluluk moduna sahiptir.
 • Snap Özelliği: Snap özelliği ilk olarak Windows 7’de tanıtıldı ve kullanıcıların pencereleri ekranın farklı noktalarına sürükleyerek pencerelerin boyutlarını ve nasıl düzenleneceğini kolayca yönetmelerine olanak tanıyor.
 • Windows Touch: Windows XP’den farklı olarak Windows 7’nin ilk sürümde doğrudan dokunma teknolojisini desteklediğini ve dokunmatik kontrole sahip tablet veya monitör gibi dokunmatik cihazlar için çok daha uygun olduğunu da belirtmek gerekir.
 • Yedekleme ve Geri Yükleme: Windows 7 indir’deki yerleşik yedekleme ve geri yükleme, önceki işletim sistemiyle karşılaştırıldığında geliştirilmiştir ve sistem görüntüsü dosyaları oluşturmaya yönelik yeni düzenleme, sistem arızası veya veri kaybı olması durumunda bilgisayarı daha önceki bir zamana geri yüklemek için kullanılabilir.

Daha fazla gör: KMSPico

Winodws 7’deki Yenilikler Neler?

Windows 7 indir, bilgisayar deneyiminiz için ilginç ve merakla beklenen bir yükseltmeydi. Açılan programlar arasında geçiş yapmak kolaylaştı ve Görev Çubuğu’nda yapılan değişikliklerle yeni kullanılan dosyalara erişim de iyileştirildi. Ev Grubu, dosya, klasör ve yazıcıyı ev ağınızdaki diğer bilgisayarlarla paylaşmanızı kolaylaştırır. Genel olarak kütüphaneler belgeleri çeşitli yerlerden toplar ve böylece aramayı kolaylaştırır. Doğrudan Başlat menüsünden arama yapmak mümkün hale geldi ve bu, eski sürümlere göre çok daha hızlıydı. Temel olarak, Windows 7’de işletim sistemi performansında çarpıcı bir iyileşme var. Ayrıca virüs gibi hastalıklara karşı daha iyi korumaya sahip ve daha güvenli. Uyumluluk Modu, eski programların şu anda olduğundan daha iyi çalışmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Snap, son sürümlerdeki yeni özelliklerden biri olan pencerelerin kolayca düzenlenmesine yardımcı oluyor ve dokunmatik ekran uyumluluğu da geleceğe dair ipuçları veriyor. Özetlemek gerekirse, sadece gözler için değil, aynı zamanda zihin için de kolaydı: Bilgisayarı kullanmak çok daha kolaydı!

Windows 7 Nasıl Kullanılır?

Windows 7 indir’yi kullanmak basittir. Programa, dosyaya ve ayarlara erişmek için sol alt köşedeki Başlat düğmesine tıklayarak başlayın. Ekranın altındaki görev çubuğu açık programları gösterir ve tek tıklamayla bunlar arasında geçiş yapmanızı sağlar. Programları açmak için masaüstündeki simgelerini tıklamanız veya Başlat menüsünde arama yapmanız yeterlidir. Kitaplıkları kullanarak dosyanızı düzenleyin. Farklı konumlardan benzer dosyaları toplayan. Duvar kağıdını değiştirmek veya simgeleri düzenlemek için sağ tıklayarak masaüstünüzü özelleştirin. Daha gelişmiş ayarlar için Başlat menüsünden Denetim Masası’na erişin. Bu temel bilgiler sayesinde Windows 7’de gezinmek ve kullanmak çocuk oyuncağı haline gelir.

Daha fazla gör: Windows 11

Artıları ve Eksiler Windows 7

Artıları
 • Yüksek yazılım uyumluluğu
 • Yüksek hız
 • Güvenli ve desteklenen minimum kesintiler
Eksiler
 • Biraz öğrenme gerekebilir

Windows 7 Sistem Gereksinimleri

Minimum:
 • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı 32 bit (x86) veya 64 bit (x64) işlemci
 • Bellek (RAM): 1 GB RAM (32 bit) veya 2 GB RAM (64 bit)
 • Sabit Disk Alanı: 16 GB kullanılabilir sabit disk alanı (32 bit) veya 20 GB (64 bit)
 • Grafik Kartı: WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik cihazı
Tavsiye Edilen:
 • İşlemci: 2 GHz veya daha hızlı çok çekirdekli işlemci
 • Bellek (RAM): 4 GB RAM veya üzeri
 • Sabit Disk Alanı: 40 GB veya daha fazla kullanılabilir sabit disk alanı
 • Grafik Kartı: WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik cihazı

Windows 7 indirme ve Yükleme Talimatları 

 • Öncelikle IDM‘yi kullanarak “Windows 7” bağlantısını indirin.
 • Windows Defenderı Kapatın.
 • Oyunu WinRAR veya “7zip” kullanarak çıkartın.
 • “Windows 7 indir” klasörünü açın, “Kurulum”a çift tıklayın ve kuruluma devam edin.
 • Bilgisayarınızı USB sürücüyle başlatın.
 • İstemde cihazdan önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın.
 • “Windows Kurulumu”nda İleri’ye tıklayın.
 • Şimdi yükle’ye tıklayın.
 • Yeniden yükleme varsa devam etmek için “Ürün anahtarım yok”u seçin ve İleri’ye tıklayın.
 • Lisans anahtarınızın etkinleştirdiği “Windows 7” sürümünü seçin (varsa).
 • Devam etmek için “Product süresini kabul ediyorum“u seçin ve İleri’ye tıklayın.
 • Yüklemeye devam etmek için “Özel: Yalnızca Windows’u yükle (Gelişmiş)” seçeneğini tıklayın.
 • Geçerli kurulumun bulunduğu bir bölüm seçin (genellikle “Sürücü 0”) ve Sil’e tıklayın.
 • Boş sürücüyü seçin (Sürücü 0 Ayrılmamış Alan) ve İleri’ye tıklayın.
Step 1:

Öncelikle kurulum medyasını hazırlamanız gerekiyor. Buradan yazılımın kurulum sürecinde kullanılacak medyanın kurulumuna geçiyoruz. Bunu yapmak için lütfen rufus programını indirin ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi önyüklenebilir Win7 kurulum ortamı oluşturmak için kullanın:

Bunu yapmak için Cihaz bölümünde bilgisayarınıza taktığınız Flash Bellek sürücü harfini arayın ve daha önce bilgisayarınıza indirdiğiniz ISO dosyasına göz atmak ve seçmek için CD simgesi düğmesine tıklayın.

Burada Önyükleme Yükleyicisini ve Bölümleme Düzenini ve Hedef Sistem Türünü – BIOS/UEFI kurulumunu seçebilirsiniz.

windows 7

Step 2:

Önyüklenebilir USB’nizi oluşturduktan sonra pendrive’ı bilgisayarınıza takın ve sisteminizi yeniden başlatın. USB’den önyükleme yapamıyorsanız, BIOS ayarlarınızı açmayı deneyin ve ilk önyükleme aygıtını Flash Belleğiniz olarak ayarlayın.

Ayarları yaptıktan sonra bilgisayarınızı kapatıp tekrar açmayı düşünmelisiniz. Yazdığınız anda bir mesaj belirir; klavyenizdeki CD veya DVD’den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın.

windows 7 iso

Step 3:

Gerekli hazırlıklar yapıldığı takdirde USB üzerinden Win7 kurulum süreci başarılı bir şekilde başlamış olmalıdır. Yine Install Windows penceresinde sistemin çalıştırılmasında sıklıkla kullanılan sistem dilini, saati ve klavyeyi seçtikten sonra Next butonuna tıklayınız.

windows 7 iso 64 bit

Step 4:

Yapılandırmaya başlamak için Şimdi Kur’a tıklayın.

windows 7 ürün anahtarı

Step 5:

Windows 7 için Kurulum Başlıyor.

windows 7 etkinleştirme

Step 6:

Windows 7 lisans sözleşmesini okuduktan sonra Lisans koşullarını kabul ediyorum seçeneğini seçiniz ve İleri butonuna tıklayınız.

windows 7 iso indir

Step 7:

Örneğin bilgisayarınızı Windows XP veya başka bir sistemde kullanıyorsanız ve yükseltme yapmak istiyorsanız bu seviyedeki Yükseltme seçeneğiyle ilerleyebilirsiniz.

Bilgisayarınıza yeni Windows kurulumu yapmak istiyorsanız Özel’e basın.

windows 7 download

Step 8:

Elinizde sadece Disk 0 olduğunu göreceksiniz ancak sıfırdan kurulum yapıyorsanız bu normaldir. Diski geri almak için sürücü seçeneklerinin (gelişmiş) tekrar seçilmesi gerekir.

rufus windows 7

Step 9:

Diskin tamamını kullanmak için Yeni’ye tıklayın ve ardından boyut için varsayılanı kullanın. Daha sonra farenizi kullanarak işleminizi onaylamak için Uygula seçeneğine tıklayın.

windows 7 64 bit indir

Step 10:

Kurulum, Windows’ta bulunan tüm özelliklerin en iyi şekilde çalışması için daha fazla bölüm alanı ayıracaktır. Devam etmek için Tamam’ı tıklayın.

windows 7 sistem gereksinimleri

Step 11:

Win7 Ultimate 64-Bit kurulumunu başlatmak için Disk 0 Partition 2 seçeneğini seçiniz ve Next butonuna tıklayınız.

windows 7 professional 64 bit iso

Step 12:

Windows işletim sisteminin yüklenmesine izin verin. Bu aşama bilgisayar sisteminizin çalışmasına bağlı olarak zaman alacaktır.

windows 7 64-bit download

Step 13:

Kurulum için gerekli Windows dosyalarını kopyaladıktan sonra Windows sistemi yeniden başlatılacaktır. Sistemi doğrudan yeniden başlatmak için Şimdi Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.

windows 7 professional

Step 14:

Kurulum gerekli ayarlamaları yapana kadar birkaç saniye bekleyin.

windows 7 32 bit indir

Step 15:

Kurulum hizmetleri başlatıyor…

windows 7 64 bit

Step 16:

Microsoft sistem kurulumu neredeyse tamamlandı.

windows 7 activator

Step 17:

Kurulum bilgisayarınızı yeniden başlatacaktır.

windows 7 indir 64 bit

Sonuç

Windows 7 indir, önceki sürüme göre çok daha iyi performansı, kullanım kolaylığı ve daha iyi özellikleri nedeniyle Microsoft’un önceki Windows işletim sistemine göre en iyi işletim sistemlerinden biriydi. Her ne kadar Microsoft artık bunun için güncelleme sağlamasa da, bu da çok sayıda sorunun ve güvenlik açığının düzeltilemeyeceği anlamına geliyor, kararlılığı ve kolay gezinilebilirliği nedeniyle hala yüksek talep görüyor. Eğer hala Windows 7 kullanıyorsanız mutlaka bir güvenlik sorunu yaşanacak ve güncelleme yapılmayacaktır, daha yeni bir sürüme geçmeyi düşünmelisiniz.

Yorum yapın