Windows Defender Nasıl Kapatılır on Windows

Bu yazımızda Saglamindir, güvenlik duvarı olarak da bilinen Windows Defender ‘ın nasıl kapatılacağını gösterecektir. Bunu yapmanın nedeni, yazılımı yüklerken hatalardan kaçınmanızdır.

Windows Defender Nedir?

Microsoft’un Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 11 sistemlerini çalıştıran Windows bilgisayarlarıyla birlikte gönderilen bir kötü amaçlı yazılımdan koruma yardımcı programı olan “Windows Defender indir”, bir kötü amaçlı yazılımdan koruma aracıdır. Birkaç yıllık olmasına rağmen, son güncelleme artık Defender’ı aynı türdeki diğer ürünlerle sıkılaşan rekabette bir rakip haline getiriyor ve bu da ona pazarda üstünlük sağlıyor. Günlük işlerde bir yazılım, kötü amaçlı yazılım korumasında neredeyse yüzde 100 oranında cihazı güvenilir bir şekilde etkinleştirmeye ve siber tehditlere karşı korumaya yöneliktir. Yerleşik derin öğrenme sanal alanı, ücretsiz (ve kullanımı kolay) Microsoft Defender Uygulamasından başka hiçbir yerde mevcut değildir.

windows defender indir

Daha fazla gör: Windows 11

Windows Defender Otomatik Olarak Açılıyor

Defender’ın vazgeçilmez bir avantajı, hemen hemen tüm Windows sürümleriyle yerel entegrasyonu ve varsayılan olarak otomatik olarak çalıştırılmasıdır. Bununla birlikte, Windows Defender‘ı yükleme veya indirme ihtiyacı ortaya çıkarsa, bunu kolayca gerçekleştirmek mümkündür. .bat dosyalarını .exe’ye dönüştürmek gibi yapılandırmaların kullanıldığı günler geride kaldı ve tek yapmanız gereken antivirüsünüzü kurmanız ve antivirüsün hemen çalışmaya başlaması. Yani üçüncü taraftan bir güvenlik paketi yüklediniz, Defender koruyucuları herhangi bir çakışmayı önlemek için kapanıyor. Microsoft, platformlar arası savunmaya direnmedi ve Mac kullanıcılarını taramak için Microsoft Defender ATP’yi de sunuyor. Windows Defender Kapatma ‘da bulduğunuzla aynıdır ancak Windows kullanıcılarına koruma sağlamak yerine, özellikle kullanıcıları Windows dışı platformlardan korumak için tasarlanmıştır.

Daha fazla gör: Windows Loader

Defender AV Testlerinde Üst Sıralarda!

Antivirüs Microsoft Windows için vazgeçilmez bir programdır. Bununla birlikte satıcı artık en popüler ücretli antivirüs ürünlerine rakip olarak Microsoft Defender’ı satıyor. AV laboratuvar testleri sonucunda Defender’ın güvenlik merkezinin bir PC için etkili bir anti-truva atı, anti-ransomware, anti-spyware, anti-virüs ve diğer tehdit yazılımı olduğu kanıtlanmıştır. Değerlendirme, Windows Defender’ın son sürümünü güvenilir on anti-virüs yazılımı çözümünden biri olarak adlandırıyor.

Arayüz Basittir ve Microsoft’a Özgüdür

Windows Defender’ın ana özelliği kullanım kolaylığıdır. MS ürünlerini yerel bir arayüzle (temiz ve basit) kullanırsanız, WPS’in arayüzü tamamen aynı olacaktır. Kurulum kolaylığı ve bazı varsayılan özellikleri içermesi, her yaştan ve beceriden kullanıcılar için çekici olacaktır. Her durumda, yazılımın resimli izlenimi tamamen çalıştırıldığı çalışma sistemine bağlıdır.

Daha fazla gör: KMSPico

Windows Defender Nasıl Çalışır?

Windows Defender, Microsoft’un Windows işletim platformlarına yönelik kendi antivirüs ve kötü amaçlı yazılım yazılım ürünüdür. Sistem sürecinizdeki tüm dosya ve programları herhangi bir şüpheli veya kötü amaçlı etkinliğe karşı sürekli olarak kontrol ederek size koruma sağlar. Tanımsız

Gerçek Zamanlı Koruma:

BitLocker taraması, programlara ve dosyalara erişildiğinde veya bilgisayarınızda başlatıldığında gerçek zamanlı olarak gerçekleşen etkinlikler arasındadır. Kötü amaçlı yazılım imzalarını (kötü amaçlı yazılımı belirli bir tür olarak işaretleyen dizeler) ve bir sisteme zarar vermeye çalışan kötü amaçlı yazılımın karakteristik davranış kalıplarını tanımlar.

Tarama:

Gerçek zamanlı koruma sırasında kaçmış olabilecek tüm tehditleri belirlemek için ara sıra sistem taraması gerçekleştirir. Bu taramalar kullanıcı tarafından ancak kullanıcının kendi isteğiyle programlanabilir veya başlatılabilir.

Kötü Amaçlı Yazılım Tespiti:

Kötü amaçlı yazılım tespitinde buluşsal ve imza yöntemleri, Windows Defender tarafından kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için kullanılır. İmza tabanlı algılama, dosyaları bilinen kötü amaçlı yazılım imzalarının veritabanıyla karşılaştırmayı içerirken buluşsal analiz, yine yeni veya tanınmayan tehditleri etkiliyor olabilecek davranış kalıplarını arar.

Bulut Koruması:

Windows Defender, bulutu yalnızca antiviral bir şekilde kullanmakla kalmaz, bu da şüpheli olarak işaretlenen dosyaları Microsoft tarafından daha ayrıntılı olarak analiz edilebilecekleri bulut sunucularına gönderdiği anlamına gelir. Bu özellik, büyüyen risklerin zamanında ve akılcı bir şekilde ele alınmasında etkili olmasını mümkün kılar.

Daha fazla gör: IDM

Güncellemeler:

Windows Defender, düzenli olarak güncellenen kötü amaçlı yazılım tanımlarını ve tehditlerin algılanması için en son teknolojiyi kullanarak kötü amaçlı yazılım taramaları gerçekleştirir. En yeni kötü amaçlı yazılım biçimini kapsayanlar da dahil olmak üzere uyumluluk güncellemeleri sunulur.

Karantinaya Alma ve Kaldırma:

Windows Defender Kapatma, sisteminizi daha fazla hasara karşı korumak amacıyla dosyayı karantinaya alarak kötü amaçlı programları veya dosyaları tespit etme yeteneğine sahiptir. Tehlikenin boyutuna bağlı olarak antivirüs yazılımı, kötü amaçlı yazılımları kendisi kaldırabilir veya sizin tarafınızdan kaldırılmasına izin verebilir.

Artıları

  • Tüm kötü amaçlı yazılımlara karşı etkilidir
  • Yerleşik bir güvenlik duvarı ile birlikte gelir
  • Microsoft tarayıcılarında kimlik avı koruması sağlar
  • Kullanıcılar üçüncü taraf bir güvenlik yazılımı yüklediğinde hareketsiz hale gelir

Eksileri

  • Bir şifre yöneticisiyle birlikte gelmiyor
  • Chrome gibi alternatif web tarayıcıları için eklenti gereklidir

How To Turn Off Windows Defender ( Firewall ) Açık Windows 10

Windows 10’da, “Windows Defender Devre Dışı Bırakma” için ekranın sağ üst köşesinde bulunan kalkan sembolüne tıklayın.

windows defender devre dışı bırakma

Virüs ve tehdit korumasını seçin.

disable windows defender

Aşağıda gösterildiği gibi Ayarları Yönet Seçeneğini seçin.

how to turn off windows defender

Ana kesicide bulunan kesme kolunu kapalı konuma getirin.

Bundan sonra Windows Defender’ı devre dışı bıraktım ve kurulum çalışırken başka hatayla karşılaşamadım. Bu şu şekilde yapılıyor: sadece istediğiniz seçeneğin işaretini kaldırmanız yeterli. Windows Defender’dan kaçınmak için bir işletim sistemini tamamen kapatmak istediğinize kadar aşağıdaki seçenekler kapatılabilir.

windows defender disable

How To Turn Off Windows Defender ( Firewall ) Açık Windows 7

Başlat Menüsünü açın, Denetim Masası’nı seçin.

windows defender virüs taraması

Sağ köşede “Görüntüleme ölçütü: Kategori”yi görüntüleyin.

Kelimeler Sistemi ve Güvenliği’ni seçin.

windows defender nedir

“Windows Güvenlik Duvarı” Kelimelerini seçin.

microsoft windows defender

Windows Güvenlik Duvarını aç veya kapat kelimelerine tıklayın.

turn off windows defender

Aşağıda Gösterildiği Gibi İki Seçeneği Seçip Tamam’a Tıklayın.

windows defender download

Sonuç

Microsoft’un Windows Defender’ı, Windows işletim sistemlerine önceden yüklenmiş olarak gelen ücretsiz bir antivirüs yazılımı ve kötü amaçlı yazılım önleme özelliğidir. Şu anda çeşitli virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, casus yazılımlara ve hatta diğer kötü amaçlı tehditlere karşı anında koruma sağlar. Windows Defender iyi çalışan ve dikkat dağıtmayan bir özellik olarak tasarlanmıştır; arka planda sessizce çalışır ve sistem performansına müdahale etmez. Bu donanım ve yazılım araçları farklı şekillerde kullanılmaktadır. Örneğin sistemi düzenli olarak tararlar, otomatik güncellemeler sağlarlar, bulut koruma hizmetleri sağlarlar. Windows Defender, Windows sisteminin tüm kullanıcıları için temel düzeyde koruma sağladığından Windows Güvenliğinde bağımsız güvenlik özelliği rolü oynar.

Yorum yapın