GTA 6: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Sey

Rockstar Games, 2025’te GTA 6 ile bizi Vice City’nin güneşli sokaklarına geri getirecek. İlk resmi GTA 6 videosunun yayınlanmasıyla Leonida’ya oldukça şaşırtıcı bir ilk bakış elde ettik. Devletin bizim için sakladığı sesler.

Daha fazla bilgi arıyorsanız GTA 6 fragmanına ilişkin kapsamlı analizimize göz atın. Bu kitapta, Grand Theft Auto 6’nın kahramanı Lucia’nın ardındaki hikayenin bazı yönlerini derinlemesine incelemeye ve Rockstar’ın hedeflediği kapsamı daha net bir şekilde anlamaya çalışıyoruz. İçeri girecek kadar şey var ve hepsi gerçekten çok etkileyici. Bunun ışığında, yeni yılda çıkmadan önce Grand Theft Auto 6 hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam etmelisiniz.

GTA 6 Fragmanı 1

GTA 6 teaser fragmanı burada ve beklentilerimizi karşılıyor. Yayıncı daha önce fragmanın yayınlanmasını 5 Aralık Salı günü olarak planlamış olmasına rağmen, bir sızıntı Rockstar’ı Grand Theft Auto: Revelations’ın merakla beklenen ilk görünümünü planlanandan biraz daha erken açıklamaya zorladı. İkili kahramanlara ve Vice’a ilk bakışımızı görüyoruz. Yukarıda görebileceğiniz GTA 6 teaserında City’nin dönüşü.

GTA 6’nın çıkış tarihiyle ilgili spekülasyonlar 2025’te yoğunlaşıyor.

Grand Theft Auto 6’nın çıkış tarihi Rockstar tarafından 2025 olarak doğrulandı. Grand Theft Auto 6, tanıtım fragmanına göre 2025’te TBC’de yayınlanacak ancak kesin bir çıkış tarihi açıklanmadı.

İnternet dedektifleri, tanıtım fragmanı yayınlanmadan önce spekülasyon yapıyordu. Grand Theft Auto 6’nın günümüz Vice City‘sinde geçeceğine dair bir söylenti ortaya çıktı ve birçok kaynak, oyunun gerçekten de 2025’te çıkacağını doğruladı.

GTA 6

Daha fazla gör: GTA SAN Andreas

Rockstar’ın sahibi olan Take-Two’nun, GTA 6’nın Mart 2025’te çıkacağını ima etmeye devam etmesi ancak bu konuda hiçbir şey söylememesi ilginçtir. CEO’muz Strauss Zelnick, “İşletmemizi 2025 mali yılında önemli bir dönüm noktasına konumlandırdığımızdan eminiz ve bunun yeni rekor işletme performansı seviyeleri içereceğine inanıyoruz” diyor. GTA 6’nın piyasaya sürülmesinin, gelir tahminlerinde dikkate değer bir artış sağladığına inanılıyor.

GTA 6 Platformları: PS5 ve Xbox Series X/S onaylandı

Şu ana kadar GTA 6’nın PS5 ve Xbox Series X/S’de yayınlanacağı ortaya çıktı. “GTA 6’nın 2025’te PlayStation 5 bilgisayar eğlence sistemlerine ve Xbox Series X|S oyun ve eğlence sistemlerine geleceği” duyurusu, Take Two tarafından resmi bir basın bülteniyle kamuoyuna duyuruldu.

gta 6 indir

GTA 6 PS4 ve Xbox One’da olacak mı?

Resmi basın açıklamasına göre GTA 6 Saglamindir, 2025 yılında geldiğinde yalnızca PS5 ve Xbox Series X’te satışa sunulacak; PS4 veya Xbox One’da mevcut olmayacak. Bu, bunun güncel nesle özel bir oyun olduğu anlamına gelir.

GTA 6 PC sürümünün güncel durumu nedir?

Şu an itibariyle, PC sürümüne ilişkin herhangi bir bilgi yok; bu, oyunun ilk olarak konsollara çıkan ve daha sonra PC’ye çıkan önceki GTA oyunlarından bazılarıyla aynı yolu izleyeceğini gösterebilecek bir şey değil.

Biz de hızlı bir PC sürümü için nefesimizi tutmazdık çünkü önceki bir geliştirici, Rockstar’ın daha çok “neyin satıldığıyla” ilgilendiğini ve GTA 6’nın PC’ye çıkmasının muhtemelen biraz zaman alacağını belirtmişti. Başka bir eski geliştirici de Grand Theft Auto 6’nın PC’ye çıkmasının büyük olasılıkla “uzun bir süre” gerçekleşmeyeceğini belirterek bunu yineledi.

gta 6 lucia

GTA 6 karakterleri: Lucia’yla tanışın

Resmi teaser’da oyunun kahramanlarıyla tanışırken ilk GTA 6 kadın başrolü Lucia öne çıktı. Karakteri hakkında hâlâ bilmediğimiz pek çok şey olmasına rağmen, fragmanda bazı ipuçları yer alıyor: Hapishane kıyafetleri giyiyor, bu da şüphesiz kanuna aykırı davrandığını gösteriyor. Buna ek olarak, Lucia sık sık yaklaşan filmde önemli bir rol oynayan kimliği belirsiz bir erkek karakterin yanında görülüyor.

Daha önce James ve Jason takma adlarını kullanmasına rağmen kimliği doğrulanmadı. Birlikte bir suça bulaştıklarında ikilinin arasında bir bağ varmış gibi görünür; Bonnie ve Clyde ile olan benzer bir ilişki ve güven hakkında konuşurlar.

gta 6 release date

Daha fazla gör: GTA 4

GTA 6’nın Konumu: Vice City’ye dönüyoruz

Vice City, Grand Theft Auto 6’da geri dönüyor. Her ne kadar ilk oyun 1986’da geçse de 2025 versiyonunun çağdaş bir ortamda geçmesi bekleniyor. Rockstar’ın duyurusuna göre “Vice City’nin neonlarla kaplı sokaklarına ve ötesine ev sahipliği yapan” Leonida eyaletine seyahat ediyoruz. Vice City, “Grand Theft Auto’nun şimdiye kadarki en büyük, en sürükleyici evrimi” olması planlanan Grand Theft Auto 6’yı oluşturacak daha geniş bir bölgenin parçası gibi görünüyor.

Fragman, kırsal Florida’nın gerçeği kadar kaotik tasviriyle, bize daha önce olduğundan daha güzel bir Vice City’nin görüntüsünü sunuyor. Malibu Club, Ocean View Hotel ve Little Haiti gibi tarihi mekanların yanı sıra Starfish Adası gibi tanınmış yerleri ziyaret edip edemeyeceğimizi bekleyip görmemiz gerekecek.

Fragmanın da gösterdiği gibi, hayranlar yeni klibi ilk Vice City’deki sahnelerle karşılaştırmaya başladı ve mekanın yükseltilmiş versiyonunun ne kadar titizlikle detaylandırıldığını vurguladı.

gta 6 map

GTA 6 Duyurusu: GTA 6 hangi noktada doğrulandı?

GTA 6’nın ilk duyurusu, Rockstar Games tarafından Şubat 2022’de, GTA Online ve GTA 5‘e yönelik daha büyük bir güncellemenin parçası olarak oyunun “iyi yolda” olduğunu sessizce açıkladığında yapıldı. Rockstar şunu belirtti: “Tüm ekibimiz adına Grand Theft Auto 6’nın “aktif geliştirme” aşamasında olduğunun duyurulmasının ardından, desteğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz ve sizinle birlikte geleceğe adım atmak için sabırsızlanıyoruz.”

Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, Ağustos 2022’de işletmenin mali sonuçlar açıklamasında GTA 6 geliştirmesinin “iyi yolda” olduğunu doğruladı. “Grand Theft Auto serisinin bir sonraki oyununun geliştirilmesi hızla devam ederken, Rockstar Games ekibi, tıpkı markanın tüm oyunlarda yaptığı gibi, seri, sektörümüz ve tüm eğlence için bir kez daha yaratıcı ölçütler belirlemeye kararlı. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, GTA 6’nın neler başaracağına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

GTA 6

GTA 6 Haberleri

Şubat 2022’deki resmi duyurudan bu yana herhangi bir resmi GTA 6 haberi gelmedi ancak bu tipik Rockstar Games’in durumu. Geliştirici, burada okuyabileceğiniz devasa sızıntı ve buna verilen tepkiler dışında, merakla beklenen devam oyunu hakkında oldukça sessiz kaldı.

GTA 6

GTA 6 Sızıntıları: Yeni GTA 6 sızıntıları gerçek mi?

18 Eylül 2022’de, Grand Theft Auto 6’nın geliştirilmekte olduğu iddia edilen bir yapıya ait düzinelerce video ve ekran görüntüsü, benzeri görülmemiş bir sızıntıyla internette viral hale geldi. GTA 6 sızıntılarının gerçek olup olmadığını bilmek ister misiniz? O tarihten bu yana Rockstar, yaptığı bir açıklamayla hacklemeyi doğruladı: “Yakın zamanda yetkisiz bir üçüncü tarafın, bir sonraki Grand Theft Auto’nun erken geliştirme görüntüleri de dahil olmak üzere, sistemlerimizdeki gizli bilgilere yasadışı bir şekilde eriştiği ve bu bilgileri indirdiği bir ağa izinsiz giriş yaşadık.”

Rockstar’ın açıklaması şöyle devam ediyor: “Bir sonraki oyunumuzun ayrıntılarının hepinizle bu şekilde paylaşılması bizi büyük hayal kırıklığına uğrattı.” “Kısa bir süre sonra herkese yeni bir güncelleme vereceğiz ve bir sonraki oyun hazır olduğunda bunu size tam olarak açıklayacağız. Bu süre boyunca sarsılmaz desteklerinden dolayı herkese şükranlarımızı sunmak istiyoruz.”

GTA Forumları, “Rockstar tarafından yok edilmeyi” önlemek amacıyla, GTA 6 sızıntısının ilk ortaya çıkmasından sonraki 48 saat içinde yasa dışı olarak elde edilen ekran görüntülerinin ve videoların tüm izlerini kaldırmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Özel GTA 6 redditi ayrıca sızıntının tüm resimlerini, videolarını ve bağlantılarını kaldırdı ve güncel kalacağına söz verdi; ancak yalnızca bir şartla: “Sızıntıları eklemeden sızıntı hakkında konuşmalara izin vereceğiz. sızıntı bizim tarafımızdan yasaktır.”

GTA 6

GTA 6 Sızıntıları:

Rockstar ve ana şirket Take-Two, o zamandan beri açıklamaları kamuoyunda tartıştı. Grand Theft Auto’nun yayıncısı Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick, yakın zamanda yapılan bir kazanç açıklamasında sızıntıyı “son derece talihsiz” olarak nitelendirdi ancak aynı zamanda “bu tür olayları gerçekten çok ciddiye aldığımızı” da belirtti.

“Önemli bir varlığın ele geçirildiğine dair hiçbir kanıt olmadığını ve sızıntının kalkınmayı veya buna benzer herhangi bir şeyi etkilemeyeceğini bilmek güven verici. Ancak oldukça cesaret kırıcı ve siber güvenlik sorunları söz konusu olduğunda bizi daha da dikkatli kılıyor.” “

An itibariyle büyük miktarda GTA 6 sızdırdığından şüphelenilen gencin, zihinsel olarak mahkemeye çıkamayacak durumda olduğu belirlendi. Reuters’in haberine göre psikiyatristler, Lapsus$ örgütünde çalışan 18 yaşındaki hacker Arion Kurtaj’ın tek başına mahkemeye çıkma becerisine sahip olmadığını tespit etti.

GTA 6: Erteleme mi?

Yeni GTA 6 indir sızıntısının hemen ardından saldırının yeni Grand Theft Auto oyununun devam eden gelişimini nasıl etkileyeceği konusunda bazı endişeler vardı. O zamandan bu yana Rockstar, resmi bir açıklama yaparak ne GTA 5 ve GTA Online’ın devam eden güvenliğinin ne de GTA 6’nın gelişiminin hackten etkilenmeyeceğini yeniden doğruladı. Şu an itibarıyla canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti veya mevcut projelerimizin ilerlemesinde uzun vadeli etkiler öngörmüyoruz […] Yaklaşan Grand Theft Auto oyunu üzerinde çalışmaya devam edeceğiz ve kullanıcılarımıza hayal edebileceklerinin çok ötesine geçen bir deneyim sunmaya her zamanki gibi adadık.”

GTA 6

GTA 6 Map

Resmi GTA 6 indir haritası henüz açıklanmamış olsa da ekranlardan ve video sızıntısından Vice City’nin dışındaki bir oyun alanına işaret eden ipuçları var. Sızan resimlerden bir kısmı, Rockstar’ın Grand Theft Auto: San Andreas ve GTA 5’te Los Santos’u genişletmesi gibi tamamen yeni Vice City konumlarını tasvir ediyor gibi görünüyor. Farkında olabileceğiniz gibi, Vice City bir şekilde Miami’yi örnek alıyor. Şu anda GTA 6’nın daha da güneye, muhtemelen Florida Keys’e (bir tropik adalar zinciri) ve Everglades’e (bir bataklık) doğru ilerleyeceğine dair varsayımlar var.

Artık bir radyo yayınında bahsedilmesine rağmen “Gator Keys”in konumu orijinal Grand Theft Auto: Vice City oyununda hiç görülmüyordu. Ekran görüntüleri şüphelerimizi doğrularsa, GTA 6 haritasında çeşitli ortam türlerinin olmasını bekliyoruz.

Oyuncuların GTA 6 haritasının GTA 5 haritasından önemli ölçüde daha büyük olacağına inanması ilginç. GTA 6 alt dizininin hayranları, sızdırılan koordinatları kullanarak oyunun haritasını çıkarmaya çalışıyorlar ve o zamandan beri Google Earth ve Paint ile haritanın parçalarını birleştirmeye başladılar. zeki insanlar.

GTA 6

GTA 6 Oynanışı

Grand Theft Auto 6’nın nasıl oynanacağını veya Grand Theft Auto 5’ten nasıl farklı olacağını kesin olarak söyleyemeyiz çünkü Rockstar henüz resmi bir oynanış fragmanı yayınlamadı. Bununla birlikte, internette ortaya çıkan ilk geliştirme videosunda Rockstar’ın en azından birkaç yeni özelliği araştırıp test ettiği açıkça görülüyor. Örneğin, videoda insanların yüzüstü pozisyonda süründüğü ve hatta cesetleri taşıdığı görülüyor ve bu da yeni bir gizlilik mekaniği setinin tanıtıldığını gösteriyor.

GTA 6

Grand Theft Auto V için yeniden tasarlanan silah çarkı da bir şekilde geri dönüş yapıyor ve sızdırılan video. Rockstar’ın ağrı kesiciler gibi sağlığı artıran yeni ürünler eklediğini gösteriyor gibi görünüyor. Ayrıca VCPD’nin Jason ve Lucia’ya yönelik yapay zeka izleme algoritmalarının geliştirildiğini ve Beş Yıldızlı ‘Aranıyor’ sisteminin geri dönüş yaptığını gözlemleyebiliriz.

GTA 6 indir’yı beklerken neden Grand Theft Auto gibi muhteşem oyunlardan birini veya şimdiye kadar yapılmış en iyi Rockstar oyunlarından birini oynamıyorsunuz? Değilse, ortalığı kasıp kavurmak için bu yararlı GTA 5 hilelerini kullanın.

Yorum yapın