Microsoft Excel 2016 indir ücretsiz 2024

Office 2016’nın piyasaya sürülmesiyle Microsoft Excel indir, şirketin ünlü Excel elektronik tablo yazılım serisinin en yeni üyesi oldu. Önceki tüm özelliklerinin yanı sıra kullanımı oldukça kolaylaştıran birkaç özelliğiyle Excel’in en son sürümü temiz ve gelişmiştir. Bu yazıda Excel’i indirmek, kurmak ve etkinleştirmek için tam bir rehber olacağız.

Microsoft Excel 2016 nedir?

Excel indir ücretsiz yeni yayınlandı ve tonlarca harika özelliğe sahip. Birkaç haftadır onu birincil işim olarak kullandığım için ihtiyacım olan tüm görevleri yerine getirebiliyor. Mesela iş yerimde bilgi paylaşımı için Microsoft Access kullanılıyor. Bir sistemdeki verileri ekip üyelerimin intranetimiz üzerinden erişebileceği bir Excel tablosuna kolayca dönüştürebiliyorum.

Daha iyi grafikler, pivot tablolar, dilimleyiciler, metin biçimlendirme için koşullu biçimlendirme, özelleştirilebilir klavye kısayolları (yazdırma için F11’i tercih ediyorum) ve veri doğrulama için her zamankinden daha fazla seçenek, bulacağınız yeni özelliklerden yalnızca birkaçıdır. Ancak henüz diğer yeteneklerin tümüne aşina olmayabilirsiniz.

excel indir ücretsiz

Download Bağlantı Microsoft Excel 2016 indir ücretsiz

| Download |

File Size: 1.8-GB

Activation File 

| Download |

Geliştiriciler için yenilikler neler?

Bunu sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Al ve Dönüştür, Power Query’nin yeni adıdır. Excel Online ‘da şeritte bir sekme olarak erişilebilir ve ücretsiz Excel indir ‘ya da dahil edilmiştir. Bunun dışında Power Query 2013 ile tamamen aynıdır.

Verilerinizi yönetmeyi çok daha kolay hale getiren çok sayıda yeni özellik ile Power Point 2016, baştan sona tamamen yenilendi. Bu, çeşitli kullanıcılar için basitleştirilmiş raporlama ve analizlere yol açtı. iş analistleri, yöneticiler ve uzman kullanıcılar gibi (genellikle BT departmanınızda bulunmayan kişiler).

Daha fazla gör: Microsoft Word 2016

Özellikler Excel 2016

E-tablolar:

Excel indir, kullanıcıların verileri satırlar ve sütunlar halinde düzenleyerek etkili bir şekilde girmesine, işlemesine ve analiz etmesine yardımcı olan bir ızgara arayüzü sunar.

Formüller ve İşlevler:

Hesaplamalar yapmak için Excel’de TOPLA, ORTALAMA, EĞER, DÜŞEYARA ve çok daha fazlasını içeren çok sayıda yerleşik formül ve işlev mevcuttur. Bu özellikler karmaşık hesaplamaları gerçekleştirmek ve süreçleri otomatikleştirmek için kullanılabilir.

Grafikler ve grafikler:

Verileri görsel olarak tasvir etmek ve eğilimleri veya modelleri tespit etmek için kullanıcılar pasta grafikler, çubuk grafikler, çizgi grafikler ve daha fazlası gibi çeşitli grafikler ve grafikler oluşturabilir.

PivotTable’lar:

Kullanıcılar, pivot tabloların yardımıyla çok büyük miktarda veriyi kolayca özetleyebilir ve analiz edebilir. Verilerin dinamik olarak yeniden düzenlenmesi ve özetlenmesi, kullanıcıların içgörüleri toplamasına ve eğilimleri daha kolay görmesine olanak tanır.

Koşullu biçimlendirme:

Bu özellik, kullanıcıların önceden belirlenmiş parametrelere dayalı olarak hücrelere biçimlendirme uygulamasını sağlayarak önemli veri noktalarını veya eğilimleri grafiksel olarak vurgulamayı kolaylaştırır.

Veri Analizi Araçları:

ücretsiz Excel indir ‘de, kullanıcıların karmaşık modelleme ve veri analizi görevlerini gerçekleştirmesine olanak tanıyan, çözücü, hedef arama ve regresyon analizi dahil olmak üzere veri analizine yönelik bir dizi araç bulunur.

Verileri İçe ve Dışa Aktarma:

Excel elektronik tabloları, kullanıcıların veritabanları, metin dosyaları ve web sayfaları dahil olmak üzere harici kaynaklardan verileri doğrudan içe aktarmasına olanak tanır. Benzer şekilde Excel, paylaşım veya ek çalışma amacıyla verilerin çeşitli formatlara aktarılmasına yönelik seçenekler sunar.

İşbirliği:

Birden çok kullanıcı, Excel indir ‘in işbirliği özelliklerini kullanarak aynı e-tablo üzerinde aynı anda işbirliği yapabilir. Kullanıcılar OneDrive veya SharePoint gibi bulut depolama sistemleri aracılığıyla çalışma kitaplarını paylaşabilir, değişiklikleri takip edebilir ve yorum sunabilir.

Güç Sorgusu:

Bu aracın yardımıyla kullanıcılar çeşitli kaynaklardan veri bulabilir, bağlayabilir ve içe aktarabilir, ardından Excel’e aktarmadan önce bunları kendi ihtiyaçlarına uyacak şekilde değiştirebilir ve şekillendirebilir.

Güç Pivotu:

Power Pivot’un yardımıyla kullanıcılar, veri modelleri oluşturmak, karmaşık veri analizleri gerçekleştirmek ve göz alıcı veri görselleştirmeleri oluşturmak için devasa veri kümeleriyle çalışabilir.

Daha fazla gör: KMSPico

Microsoft Excel 2016’daki Yenilikler Neler?

Office 2016’nın 2015 sonbaharında piyasaya sürülmesiyle güncellenen özellikleri ve değişiklikleri merak ediyor olabilirsiniz. Birçok kuruluşun Microsoft Excel indir ‘e güvendiği göz önüne alındığında, tüm yeni yeteneklerin bir açıklamasını sunmak faydalı olacaktır. Çeşitli Excel sürümlerini karşılaştırdıktan sonra Excel indir ücretsiz ‘daki yeni özelliklerin kısa bir özetini geliştirdik.

Excel 2013’teki değişiklikler

Excel 2016 ve 2013’ün İş Zekası (BI) bileşenleri en çok değişikliğe uğradı. Bunlara Power Maps aracı, Tahmin Sayfası işlevi ve diğer yeni grafik türleri dahildir. Ekle ve Veri sekmelerinde bulunurlar. Ayrıca sorgu oluşturma ve işleme için yeni bir Al ve Dönüştür bölümü eklenmiştir.

Bana Söyle kutusu

Office 2016 genelinde, Giriş şeridindeki “Bana ne yapmak istediğini söyle” seçeneğine artık erişilebiliyor. Nereden başlayacağınıza dair yararlı tavsiyeler almak için gerçekleştirmek istediğiniz eylemi girin. “Bana Söyle” sorularınızı takip eder ve denenecek diğer eylemleri önerir.

Yeni Grafik Türleri

Excel 2016, Ekle sekmesinde birden fazla yeni grafik türü sunan tek sürümdür.

 • Şelale
 • Kutu ve Bıyık
 • Ağaç haritası
 • Güneş patlaması
 • Histogram – Pareto
Şelale

Bazen “uçan tuğla grafiği” olarak da bilinen “Şelale Grafiği”, aylık nakit akışları da dahil olmak üzere hem olumlu hem de olumsuz istatistiklerin bir dizisini görüntülemek için yararlı bir araçtır. Çubuklar, başlangıç ​​ve bitiş sütunları arasında uçuyor veya süzülüyor gibi göründüklerinden köprü veya şelale fikrini veriyor.

Sahip olduğunuz aşağıdaki verileri göstermek için şelale grafiği kullanmak istediğinizi varsayalım:

Waterfall Chart

Kutu ve Bıyık

Bir dizi verinin istatistiksel bilgisi, Box & Whisker grafiği kullanılarak görüntülenir. Birinci çeyrekten üçüncü çeyreğe (yüzde 25’ten yüzde 75’e kadar) yayılan veriler kutuların alt ve üst kısımlarıyla temsil edilirken, orta çizgi medyan değeri (orta değer) gösterir. Bu aralığın dışına yayılan veriler, dikey olarak uzanan çizgiler veya bıyıklarla gösterilir.

Box & Whisker

Ağaç haritası

Bu, veri hiyerarşilerini göstermek için mükemmel olan tamamen yeni bir grafik türüdür. Otomobil satışına dayalı PivotTable verileriniz olduğunu varsayalım. Doğrudan PivotTable’dan bir Ağaç Haritası oluşturmak için değerleri PivotTable’dan başka bir konuma kopyalamanız gerekir. Şimdi verilere tıklayın ve

Treemap

Güneş patlaması

Güneş patlaması grafiği bu tür verileri sunmanın başka bir yöntemidir.

Sunburst

Histogram

Artık aynı verilerle hızlı bir şekilde Histogram grafiği oluşturabilirsiniz.

Histogram

Ekseni sağ tıklayıp Ekseni Biçimlendir’i seçerek bölme genişliğini veya çubuk (bölme) sayısını ayarlayabilirsiniz.

Pareto Chart

Pareto grafiği, kümülatif çizgi grafiğini, bir dizi sayıyı gösterecek şekilde azalan sırada düzenlenen bir sütun grafiğiyle birleştirir.

 • Çubuklarınız Pareto Sıralıdır: Önce En Yüksek Çubuklar. Bu, hangi Çubukların en yüksek verimi veya etkiyi sağladığını gösterir. Bunun kaynaklarınızı nasıl tahsis ettiğiniz üzerinde etkisi olacaktır.

Pareto Chart

Daha fazla gör: Office 365

Sistem Gereksinimleri Microsoft Excel 2016

 • İşletim sistemleri: Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows Server 2016
 • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha yüksek hızda çalışan x86 veya x64 bit SSE2 komut seti işlemcisi
 • Bellek: 2 GB 64 bit RAM veya 1 GB 32 bit RAM
 • Sabit Disk Alanı: Sürücüde 3,0 GB boş alan
 • Ekran: 1024 x 768 çözünürlük
 • Grafikler: Görsellerin donanım hızlandırması için DirectX 10 grafik kartına ihtiyaç vardır.

Excel 2016 Yükleme Talimatı

 • Öncelikle dosyayı IDM kullanarak indirin.
 • “Windows Defender”ı Kapatın.
 • Dosyayı WinRAR kullanarak açın.

Önemli Not: Aktivasyon dosyasını ve kurulum dosyasını şimdi indirin. Bilgisayar kurulumunuza bağlı olarak iki yükleme dosyası sürümünden (64 veya 32 bit) yalnızca birini seçebilirsiniz.

Step 1:

İndirdikten sonra dosyayı açmanız gerekir

ücretsiz excel indir

Step 2:

Yükleyiciyi başlatmak için kurulum dosyasını çalıştırın.

microsoft excel indir

Step 3:

Kurulumu başlatmak için Şimdi Kur’a tıklayın.

excel 2016 indir

Step 4:

Bu işlem bitene kadar bekleyin.

excel indir crack

Step 5:

İşiniz bittiğinde gitmek için Kapat’ı tıklayın.

2024 takvim excel indir

Step 6:

Excel’i kullandıktan sonra hemen kapatın.

Excel'i kullandıktan sonra hemen kapatın.

Step 7:

Bundan sonra aktivasyon dosyasını açın.

Bundan sonra aktivasyon dosyasını açın.

Step 8:

Aktivasyon dosyasının kurulum dosyasını başlatın.

Aktivasyon dosyasının kurulum dosyasını başlatın.

Step 9:

Sonrakine tıkla

Sonrakine tıkla

Step 10:

Kabul ediyorum ve devam ediyorum’u seçin

Kabul ediyorum ve devam ediyorum'u seçin

Step 11:

Sonrakine tıkla

Sonrakine tıkla

Step 12:

Eylemi tekrar gerçekleştirmeye devam edin.

Eylemi tekrar gerçekleştirmeye devam edin.

Step 13:

Kurulumun tamamlanmasını bekleyin

Kurulumun tamamlanmasını bekleyin

Step 14:

İşiniz bittiğinde KMspico’yu açın

İşiniz bittiğinde KMspico'yu açın

Step 15:

Etkinleştirmek için aşağıda gösterildiği gibi kırmızı düğmeye tıklayın.

Etkinleştirmek için aşağıda gösterildiği gibi kırmızı düğmeye tıklayın.

Step 16:

Etkinleştirmeden sonra Excel 2016’yı hemen kullanabilirsiniz!

Etkinleştirmeden sonra Excel 2016'yı hemen kullanabilirsiniz!

Sonuç

Excel indir ‘nın yardımıyla kullanıcılar, bu gelişmiş uygulama sayesinde verilerini zahmetsizce organize edebilir, analiz edebilir ve görselleştirebilirler. Microsoft Excel 2016, geniş fonksiyon yelpazesi ve kullanıcı dostu tasarımıyla hem acemi hem de uzman kullanıcılara kusursuz bir deneyim sunuyor.

Excel indir, ister basit e-tablolar hazırlıyor ister karmaşık veri analizi yapıyor olun. Görevleri hızlı bir şekilde tamamlamak için ihtiyacınız olan araçları sağlar. Excel 2016’da PivotTable’lar ve Power Query gibi gelişmiş özelliklerden SUM ve IF gibi temel işlevlere kadar herkes için bir şeyler vardır.

Microsoft Excel ‘nın güçlü özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzü, kullanıcıların yeni bilgiler edinmesine, akıllıca kararlar almasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanır. İster profesyonel, ister öğrenci, ister işletme sahibi olun, Microsoft Excel indir verileri yönetmek için en iyi seçenektir.

Yorum yapın