WhatsApp indir nedir? saglamindir

Son on yılda, gelişmiş akıllı telefon platformlarının ortaya çıkmasıyla körüklenen, normal SMS metin mesajlarının sağladığından daha gelişmiş iletişim biçimlerine olan talep nedeniyle anlık mesajlaşma uygulamalarında herhangi bir eksiklik yaşanmadı.

WhatsApp indir, dijital besin zincirinin en üstüne çıkan uygulamalardan biri ama kesinlikle şehirdeki tek oyun değil. İki eski Yahoo geliştiricisinin 2009’un başında SMS’i değiştirmeye yönelik mütevazı çabaları ilgi gördü ve ilk yılında çeyrek milyon kullanıcıya ulaştı ve 2013’ün sonunda 400 milyona ulaştı.

Google Play Store’dan 5 milyardan fazla yükleme ve aylık 2 milyar aktif kullanıcıyla WhatsApp, Facebook’un (şimdi Meta) 2014’te satın almasından sonra dünya çapında platformlar arası mesajlaşmanın fiili standardı haline geldi.

Whatsapp Nedir?

Peki WhatsApp indir tam olarak nedir? En temel haliyle, SMS mesajlaşmanın neredeyse tüm akıllı telefonlara entegre edilmesine benzer şekilde, arkadaşlarla sohbet etmek için kullanılan bir mesajlaşma yazılımıdır.

Ancak WhatsApp’ın ardındaki tüm fikir, SMS ve bir nevi medya özellikli MMS’in yerine, modası geçmiş operatör tabanlı mesajlaşma sistemlerinin sınırlarını aşabilecek yeni bir mesajlaşma platformu sağlamaktı. SMS hâlâ teknolojik uçurumun ortasında kalmış durumda, yalnızca metni destekliyor ve 160 karakter sınırına sahip. Her ne kadar küçük kardeşi MMS hâlâ okundu bilgileri ve durum göstergeleri gibi özelliklerden yoksun olsa da ve aslında film aktarımı için değersiz olsa da, SMS’i destekliyor. Sesli alıntılar ve düşük çözünürlüklü görüntüler gibi küçük medya dosyalarının değişimi.

whatsapp web

Daha fazla gör: TikTok +18 

WhatsApp indir dahil tüm uygulamalar bu kısıtlamaları aşmaya çalışmadı. Google, bir dizi mesajlaşma uygulamasıyla bu konuda birçok girişimde bulundu, ancak Apple, çok sevilen iMessage platformuyla 2011’de başarılı oldu. Ancak yakın zamanda RCS iletişim standardını benimseyene kadar çabaları amaçsızdı ve hiçbir zaman gerçek anlamda başarılı olamadı.

Ancak WhatsApp, platformdan bağımsız olarak işe yarayan bir çözüm geliştirirken, Google zorlandı ve Apple, iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarından oluşan kendi kulübü için bir çözüm geliştirdi. Her ne kadar öncelikli olarak mobil cihazlara odaklanmış olsa da, iPhone ve Android akıllı telefonlarda iyi çalışıyor ve Mac ve Windows sürümlerinin yanı sıra tüm çağdaş tarayıcılarla uyumlu bir web istemcisi de mevcut.

WhatsApp indir ‘ın olağanüstü sadeliği, çekiciliğinden büyük ölçüde sorumludur. Apple’ın iMessage’ına ve SMS/MMS’sine benzer şekilde, kurulacak hesap yoktur ve tek iletişim aracı telefon numaralarıdır. Arkadaşlarınızla iletişim kurmak için ihtiyacınız olan tek şey bir telefon numarasıdır; Kullanıcı adlarını veya takma adları bilmek konusunda endişelenmenize gerek yok. Üstelik WhatsApp’ı yeni bir cihaza ilk kez kurduğunuzda, telefon numaranızı doğrulamak dışında oturum açmanız gereken hiçbir şey yoktur. Kullanıcı profiliniz yalnızca adınız, fotoğrafınız ve 140 karakterlik “hakkında” ifadesinden oluşur. Her ne kadar WhatsApp’ın tasarımı onu kullanmak için bir cep telefonu numarası gerektirse de, bu da bir fikir ve belki de bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri.

Download Bağlantı WhatsApp

WhatsApp Masaüstü

| Download

Password: 12345

WhatsApp Aero APK

| Download |

Whatsapp’ın Özellikleri

Tanınmış mesajlaşma programı WhatsApp indir ‘ın bir dizi yararlı özelliği vardır. İşte göze çarpan özelliklerinden birkaçı:

 • Mesajlaşma
 • Sesli ve görüntülü aramalar
 • Dosya paylaşımı
 • Durum güncellemeleri
 • Gizlilik ayarları
 • Uçtan uca şifreleme
 • Grup sohbeti özellikleri
 • Özelleştirilebilir bildirimler
 • Masaüstü uygulaması
 • Diğer uygulamalarla entegrasyon
 • WhatsApp Kanalları

whatsapp features

Mesajlaşma

WhatsApp’ı kullanarak kişilerinize kısa mesaj, resim, video ve ses dosyaları gönderebilirsiniz. Ayrıca maksimum 256 katılımcıyla grup tartışmaları da mümkündür. Başkalarına GIF’ler, çıkartmalar ve ifadeler göndermekten hoşlanan kullanıcılar aynı zamanda mesajlarına daha fazla kişilik ve keyif katıyor.

Mesajlaşma

Sesli ve görüntülü aramalar

WhatsApp, kullanıcıların ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapmasına ve almasına olanak tanır. Kristal netliğinde telefon görüşmeleri yapmak için internet bağlantınızı kullanabilirsiniz. Sekiz kişiye kadar eş zamanlı sesli ve görüntülü sohbet yapabilme özelliği sayesinde uzaktaki arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmak çok kolay.

Sesli ve görüntülü aramalar

Dosya paylaşımı

WhatsApp ile kişilerinizle dosya alışverişi yapabilirsiniz. Uygulama; belgeler, filmler, ses dosyaları ve fotoğraflar da dahil olmak üzere çok sayıda dosya türüyle uyumludur. Ayrıca kullanıcılar 100 MB’a kadar dosyaları paylaşabilecek ve bu da büyük dosyaların başkalarıyla paylaşılmasını kolaylaştıracak.

Dosya paylaşımı

Durum güncellemeleri

Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi WhatsApp’ta da durum güncellemeleri yayınlayabilirsiniz. Kişileriniz durumunuza gönderdiğiniz metinleri, resimleri ve videoları görebilir.

Durum güncellemeleri

Gizlilik ayarları

WhatsApp’ın gizlilik ayarlarıyla profil resminizi, son görülme bilgilerinizi ve çevrimiçi durumunuzu kimlerin görüntüleyebileceğini yönetebilirsiniz.

Gizlilik ayarları

Uçtan uca şifreleme

Uçtan uca şifreleme, diğer tarafların aramalarınızı ve mesajlarınızı ele geçirmesine karşı koruma sağlayan bir WhatsApp özelliğidir. Bu, tartışmalarınızın içeriğinin yalnızca siz ve diğer kişi tarafından görülebilmesini garanti eder.

Uçtan uca şifreleme

Grup sohbeti özellikleri

WhatsApp indir grupları aynı anda çok sayıda kullanıcıyla dosya paylaşımı, grup sohbeti ve grup sesli ve görüntülü konuşmalar gibi özellikler sağlar. Kullanıcılar ayrıca grup üyelerinin önemli tarihleri ​​veya son teslim tarihlerini hatırlamalarına yardımcı olmak için hatırlatıcılar oluşturabilir ve grubun hedeflerinin kısa bir özetini sağlamak için grup açıklamaları oluşturabilirler.

Grup sohbeti özellikleri

Özelleştirilebilir bildirimler

WhatsApp bildirim ayarlarınızı kişiselleştirmenize olanak tanır. Bildirimleri tamamen devre dışı bırakma veya yalnızca belirli türdeki iletişimleri alma seçeneğiniz vardır. Ancak kullanıcılar, çeşitli mesaj türleri için titreşim desenlerini ve bildirim tonlarını özelleştirebilir, böylece telefonunuzu kontrol etmenize gerek kalmadan aldığınız mesajın türünü anında belirleyebilir.

Özelleştirilebilir bildirimler

Masaüstü uygulaması

WhatsApp, Mac ve Windows kullanıcıları için bir masaüstü uygulaması sağlar. Bu, hızlı mesaj göndermeniz gerektiğinde veya çalışırken iletişimi kolaylaştıran WhatsApp’ı bilgisayarınızda kullanmanızı mümkün kılar. Üstelik çoklu görev ve klavye kısayolları, masaüstü yazılımının WhatsApp’ı iş için kullanma kolaylığını daha da artıran özellikleridir.

Masaüstü uygulaması

Diğer uygulamalarla entegrasyon

WhatsApp, Google Drive, Facebook, Instagram ve diğer uygulamalarla uyumludur. Kullanıcılar, örneğin Google Drive’da depolanan dosyaları gönderebilir veya Instagram gönderilerini doğrudan WhatsApp’ta paylaşabilir.

Diğer uygulamalarla entegrasyon

WhatsApp Kanalları

WhatsApp Kanallarına erişmek için WhatsApp Web indir, iPhone ve Android’i kullanabilirsiniz. Henüz tüm kullanıcıların erişimine açık olmasa da Kanallar kullanıma sunulmaya başlandı.

whatsapp channel

WhatsApp’ta ilginizi çeken kişi ve grupların kanallarını takip ederek bilgi ve ilgili güncellemeleri doğrudan gelen kutunuza alabilirsiniz. Bir kanaldan kısa mesaj, bilgilendirici bağlantılar, resimler veya videolar gibi güncellemeleri almak için bunları takip edin.

Güncellemeler, özel görüşmeleriniz ve telefon görüşmeleriniz dışında farklı bir uygulama sekmesinde görünür. Kanal güncellemeleri bir tartışmadan ziyade tek yönlü bir yayın olsa da bazı unsurlar WhatsApp sohbetlerindekine benzer hissedebilir. Takipçiler kanal yöneticileriyle iletişim kuramaz veya güncellemelere doğrudan yanıt veremez. Alternatif olarak konuya olan ilgilerini ifade etmek için bir kanaldaki veya anketlerdeki güncellemelere yönelik emoji tepkilerini kullanabilirler.

Artıları

 • Uçtan uca şifreleme
 • Özelleştirilebilir bildirimler
 • Kullanımı kolay
 • Kullanıcı dostu arayüz

EKSİLERİ

 • Ara sıra aksaklıklar
  Gizlilik endişeleri
  İnternet bağlantısına bağımlılık

Sistem Gereksinimleri Whatsapp

 • İşletim sistemi: BlackBerry OS, Windows Phone, iOS ve Android çalıştıran akıllı telefonlar WhatsApp’ı indirebilir.
 • Android: Android telefonların Android 4.0.3 ve sonraki sürümleri WhatsApp ile uyumludur.
 • iOS: iOS 10 veya üzerini çalıştıran tüm iPhone’lar WhatsApp’ı kullanabilir.
 • Windows Telefonu: WhatsApp, Windows 10 Mobile ve Windows Phone 8.1 ile uyumludur.
 • BlackBerry OS: BlackBerry OS 4.6 veya üzerini çalıştıran BlackBerry cihazları WhatsApp’ı indirebilir.
 • İnternet bağlantısı: WhatsApp’ın çalışması için Wi-Fi veya mobil veri üzerinden sabit bir internet bağlantısı gerekir.
 • Cihaz Uyumluluğu: WhatsApp, akıllı telefonlar, tabletler ve belirli özellikli telefonlardaki uyumlu işletim sistemleriyle uyumludur.

Whatsapp Nasıl İndirilir

WhatsApp indir ücretsiz ‘a iPhone ve Android mobil versiyonlarında Saglamindir üzerinden ulaşılabilir. Lütfen WhatsApp’ın yazılımın iPad veya Android tablet için optimize edilmiş bir sürümünü sunmadığını unutmayın.

APK WhatsApp indir ‘ın iOS 12 veya Android 4.1 veya üstünü gerektirdiği göz önüne alındığında uyumluluk bir sorun olmamalıdır. IDM kullanarak Whatsapp’ı indirin.

How to download whatsapp

WhatsApp’a nasıl başlanır?

WhatsApp Pc Windows, macOS, Android ve iPhone ile uyumlu olmasına rağmen akıllı telefonunuzu kullanmaya başlamalısınız. WhatsApp’ın tipik kullanıcı hesaplarını kullanmadığını unutmayın; bunun yerine, cihazınıza SMS mesajı gönderilerek doğrulanan telefon numaranızla kayıt olursunuz. Bu aynı zamanda WhatsApp’ı yalnızca Wi-Fi bağlantısı olan bir mobil cihaza kuramayacağınız anlamına da gelir; aktif bir hücresel aboneliğinizin olması gerekir.

Sonuç olarak, WhatsApp’ı yapılandırmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken uygulamayı başlatmak, talimatları takip etmek ve istendiğinde telefon numaranızı vermek. Bu, hem hesap kimliğiniz hem de WhatsApp indir PC “adresiniz” görevi görür. Belirtilen numaranın gerçek sahibi olduğunuzu doğrulamak için telefonunuza bir SMS mesajı gönderilecektir.

WhatsApp'a nasıl başlanır

Çoğu durumda, Android telefon kullanıyorsanız WhatsApp indir bu SMS mesajını otomatik olarak algılar ve kayıt işlemine devam eder. Diğer uygulamalardaki SMS iki faktörlü kimlik doğrulamanın işleyişine benzer şekilde, WhatsApp’ı bir iPhone’a kaydederken altı haneli sayıyı manuel olarak girmeniz veya en azından klavyenizin üzerindeki otomatik doldurma koduna dokunmanız gerekecektir.

Kişiler ve fotoğraflar gibi öğelere erişim için WhatsApp’a erişim izni vermek üzere birkaç istemin daha ardından, telefon numaranız kaydedildikten sonra başlamaya hazır olacaksınız. WhatsApp uygulaması, kişi listenize erişmesine izin verirseniz, hizmeti kullanmak için telefon numaralarını da kaydeden tanıdığınız kişilerin bir listesini görüntüler; bu tamamen gönüllü bir adımdır.

Bilgisayarınıza WhatsApp nasıl yüklenir?

WhatsApp’ı daha önce de belirttiğimiz gibi Mac veya Windows bilgisayarınıza indirebilirsiniz ancak bunun tek başına bir uygulama olmadığını unutmayın. Aksine, Android veya iPhone cihazınızda WhatsApp’a yardımcı olarak işlev görür.

Bilgisayarınıza WhatsApp nasıl yüklenir

WhatsApp’ı Mac veya Windows bilgisayarda kullanabilmek için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. WhatsApp indir Masaüstü’nü ilk başlattığınızda bunu nasıl gerçekleştireceğinize ilişkin talimatların yanı sıra telefonunuzdaki WhatsApp’tan tarayabileceğiniz bir QR kodu göreceksiniz.

web whatsapp

Başlangıçta, WhatsApp Masaüstü mobil uygulamayla senkronizasyona bağlıydı; bu, mesaj göndermek veya almak için iPhone veya Android telefonunuzun çevrimiçi olması gerektiği anlamına geliyordu. Neyse ki şirket geçen yıl Windows için WhatsApp’ı önemli ölçüde güncelleyerek masaüstü kullanıcılarının akıllı telefona ihtiyaç duymadan WhatsApp hizmetine bağlanmasını sağladı. Şu anda Mac için WhatsApp’ın benzer özelliklere sahip yeni bir sürümü halka açık olarak test ediliyor.

whatsapp apk

Telefonunuzun pili bitse veya servis alanında olmasanız bile, bu daha yeni tam özellikli sürümleri kullanarak Mac veya Windows PC’nizden diğer WhatsApp indir kullanıcılarıyla iletişim kurmaya devam edebilirsiniz. WhatsApp Masaüstü’nü kurmak için yine de akıllı telefonunuza ihtiyacınız olacak.

Tarayıcı tabanlı WhatsApp Web ‘i kullanarak herhangi bir çağdaş web tarayıcısı üzerinden WhatsApp’a erişmeye devam edebilirsiniz. Yakın zamanda piyasaya sürülen Windows masaüstü sürümü kadar zengin özelliklere sahip olmasa da, WhatsApp’ı kullanmak için işyerinde veya okulda bir bilgisayar kullanmanız gerekiyorsa, yine de mükemmel bir seçimdir çünkü bağımsız uygulamayı oraya gerçekten yükleyemezsiniz.

WhatsApp şifreli mi?

WhatsApp’ın tamamında uçtan uca şifreleme kullanılıyor. İster mesaj atın, ister resim ve video alışverişinde bulunun, ister sesli veya görüntülü arama yapın, bu sadece sizinle alıcı(lar) arasında olacaktır. Uçtan uca şifreleme nedeniyle mesajlarınızı veya tartışmalarınızı WhatsApp dahil hiç kimse dinleyemez.

Bir sohbetin üst kısmındaki kişi adını seçip Şifreleme’yi seçerek, uçtan uca şifrelemenin belirli bir görüşmede doğru şekilde çalıştığını doğrulayabilirsiniz. Konuşmanıza özel bir QR kodu ve 60 haneli bir sayı karşınıza çıkacak. Diğer kişi aynı ekranı kendi tarafında açtığında, bu onun da gördüğü şeyle örtüşmelidir.

whatsapp web indir

Ayrıca kullanıcı verileri ve WhatsApp indir profil yedeklemeleri için uçtan uca şifreleme ayarlayarak cihaz yedeklemelerinizi Google Drive veya iCloud’a kaydettiğinizde bile verilerinizin gizli ve güvenli olmasını garanti altına alabilirsiniz.

Sonuç

WhatsApp’ı kullanmak, arkadaşlarınız ve ailenizle mesajlaşma yoluyla iletişimde kalmanın kullanışlı bir yöntemidir. WhatsApp indir Windows, uçtan uca şifreleme, sesli ve görüntülü sohbet, dosya paylaşımı, durum güncellemeleri, gizlilik ayarları ve özelleştirilebilir bildirimler dahil olmak üzere çok sayıda özelliğe sahiptir ve bunların tümü zarif kullanıcı arayüzü ve diğer cihazlarla sorunsuz bağlantı sayesinde mümkün kılınmaktadır.

Yorum yapın