Adobe Podcast Enhance — Bilmen Gereken Her Sey

Adobe Podcast Enhance paketi hâlâ beta aşamasında olsa da, en sevilen özelliklerinden bazıları diğer tanınmış ses düzenleyicilerle rekabet edebilir. Adobe Podcast Enhance bu araçlardan biridir; işlenmemiş ses dosyalarından arka plan gürültüsünü kaldırmak için yapılmış bir AI uygulamasıdır.

Ne olduğu, nasıl çalıştığı ve ne zaman kullanmak isteyebileceğiniz de dahil olmak üzere Adobe Podcast Enhance hakkında bilmeniz gereken her şey bu eğitimde ele alınmaktadır. Adobe Podcast Enhance’in podcast’iniz için en iyi çözüm olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak amacıyla bazı güçlü alternatifler de sunuyoruz. Bu yazımızda Saglamindir sizlere bu yazılımın tüm detaylarını sunmaktadır.

Adobe Podcast Enhance Nedir ?

Adobe Podcast paketi üç ürün içerir; bunlardan biri bazen Konuşmayı Geliştir olarak da bilinen Adobe Podcast Enhance’dir. Amacı, hoparlörlerinizin ses kalitesini iyileştirmek ve rahatsız edici arka plan gürültüsünü en aza indirerek herhangi bir konuşmayı performansınıza dahil etmeden önce “tatlandırmanıza” olanak sağlamaktır.

Adobe Podcast Enhance’in yalnızca kaydı tamamladıktan sonra kullanılabileceğini unutmayın. Podcast’inizi kaydetmek için CANLI olarak çalıştırmanıza gerek yok.

Adobe Podcast Enhance aracına doğrudan web tarayıcınızdan ulaşabilirsiniz. Bu, ses düzenlemenin inceliklerini incelemekten veya bir DAW’daki dosyalarınızı değiştirmekten kurtulduğunuz anlamına gelir.

adobe podcast

Adobe Podcast Enhance in birkaç Dikkate Değer Özelliği vardır.
 • Bir tarayıcıda çalıştığı için başka bir yazılımın indirilmesine gerek yoktur.
 • Bazı özelliklerden vazgeçmenin sakıncası yoksa, kullanımı ücretsizdir.
 • Kullanımı kolaydır ve DAW’larla ilgili önceden herhangi bir deneyim gerektirmez.

Nasıl Kullanılır Adobe Podcast Enhance 

Adobe Podcast Enhance ‘in temel sürümü tamamen ücretsiz olduğundan, sesi hemen değiştirmeye başlayabilirsiniz.

 • Podcast.adobe.com/enhance adresine gidin (zaten bir Adobe hesabınız yoksa hemen bir Adobe hesabı oluşturun).
 • Seçim kutusuna bir ses dosyası (.wav,.mp3,.aac,.flac,.ogg,.oga veya.m4a) yükleyin.
 • Ses dosyanızın boyutunun 500 MB’ın altında ve 30 dakika veya daha kısa olduğundan emin olun.
 • “Geliştir”i tıklayın (belirli dosyaların işlenmesi 10 dakika kadar sürebilir).
 • Geliştirilmiş ses dosyanızı çalın (veya kaliteyi karşılaştırmak için geliştirilmiş ve geliştirilmemiş sürümler arasında geçiş yapın).
 • Geliştirilmiş dosyayı (a.wav olarak) almak için, kalite tatmin ediciyse “indir”e tıklayın.
 • Farklı bir dosyayı düzenlemek için “başka bir dosya yükle”yi seçin. Ancak 24 saatte yalnızca bir saatlik ham sesi değiştirebileceğinizi unutmayın.

adobe podcast enhancer

Daha fazla gör: Adobe Photoshop 

Adobe Podcast premium hesabına, sesinize uygulanan “geliştirme” miktarını değiştirmenize olanak tanıyan yapay zeka ayarlama çubuğu gibi birkaç ekstra özellik dahildir. Bu özellikle yararlı olabilir çünkü farklı ses farklı düzeyde işleme gerektirir ve geliştirme düzeyinin ayarlanması aşırı işlemeyi önleyebilir, bu da sesin çok yapay görünmesine neden olabilir.

Adobe Podcast Enhance: Ne Zaman Kullanılmalı?

Adobe Podcast Enhance gerçekten yararlı bir araç olmasına rağmen her zaman en iyi seçenek olmayabilir.

Aşağıdaki durumlarda Adobe Podcast Enhance’in kullanılması uygun olabilir:

 • Telefonda konuşan misafirleri uzaktan kaydediyorsunuz.
 • Adobe Audition veya diğer podcast kayıt araçları gibi dijital ses iş istasyonları size yabancıdır.
 • Başa çıkmanız gereken sıkı bir bütçeniz var.

Alternatif olarak aşağıdaki durumlarda farklı bir enstrüman seçmek isteyebilirsiniz:

 • Zaten kulağa harika gelen sesleri kaydediyorsunuz.
 • Ses düzenleme için zaten bir DAW veya platformunuz var.
 • Şu anda Adobe Creative Cloud üyeliğiniz yok.

Enhance Speech’in ücretsiz ve ücretli sürümlerini birbirinden ayıran şey nedir?

Daha önce de söylediğimiz gibi Adobe Podcast Enhance’in temel sürümü tamamen ücretsizdir. Ancak premium bir hizmet olan Express Premium da mevcuttur ve daha fazla özellik sunar.

adobe podcast beta

Daha fazla gör: Adobe Photoshop 2023

Premium planla şunları yapabilirsiniz:

 • aynı anda birden fazla dosya yükleme
 • Ses ekinizin ses düzeyini değiştirin.
 • Hem ses hem de video dosyalarını yükleyin (.mov,.mp4 ve.m4v dahil).
 • Dosya sınırını dört saate kadar bir gigabaytlık dosyalara yükseltin.

Express Premium abonelikleri 30 günlük ücretsiz denemeyi içerir ve aylık $9.99 USD dolarından başlar.

adobe podcast enhance speech

Adobe Podcast Enhance ‘e Alternatifler

Adobe Enhance Speech uygun değilse, bu sevilen düzenleme programlarından biri podcast’iniz için daha iyi çalışabilir.

Hindenburg Pro

Hindenburg PRO, diğer birçok ses düzenleme yazılımının aksine, sözlü ifade için yapılmıştır. Bu podcast düzenleme yazılımı üç farklı kitleye hizmet vermektedir: işletmeler, bağımsız profesyoneller ve öğrenciler.

Podcast’inizi düzenlemek, normalleştirmek veya geliştirmek için Hindenburg PRO’nun yazılım içi ses kitaplığını kullanabilirsiniz. Podcast’inizi daha erişilebilir hale getirmek için sesi doğrudan bir kelime işlemcinin içinden de yazıya dönüştürebilirsiniz.

adobe podcast indir

Daha fazla gör: Adobe Illustrator

Hindenburg PRO’nun diğer DAW’larla aynı düzeyde kontrol sunmadığını unutmayın. Yeni başlayanlar için harika bir mekan olmasına rağmen deneyimli podcast’çiler burayı sevmeyebilir. Yüksek kaliteli ses üretmek için az çaba gerektiren bir yöntem arıyorsanız Hindenburg en iyi seçeneğiniz olabilir.

GarageBand Podcast Yazılımı

Muhtemelen daha önce “GarageBand” adını duymuşsunuzdur; ilk olarak 2004’te ortaya çıkan bir macOS yardımcı programıydı. O zamandan beri GarageBand, sanatçılar ve yapımcılar için dünya çapında iyi bilinen bir araç haline geldi.

Görsel EQ, sıkıştırma araçları ve ses efekti eklentileri de dahil olmak üzere tüm temel özellikler GarageBand’de mevcuttur. Adobe Podcast: Enhance gibi, aynı zamanda tamamen ücretsizdir ve DAW’da tasarruf etmenizi sağlar.

adobe podcast nedir

GarageBand’in yalnızca macOS kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini unutmayın. Bir Apple aygıtınız (bilgisayar, tablet veya telefon) yoksa alternatif bir podcast düzenleme programı aramanız gerekebilir.

Spreaker Studio

Basit bir podcast düzenleme yazılımı olan Spreaker Studio, masaüstü ve mobil uygulama olarak mevcuttur. Zoom, Skype ve Google Meet gibi çağrı programlarıyla uyumludur ve çeşitli podcast ses arayüzlerine bağlanması kolaydır.

Spreaker Studio’nun birincil sınırlaması, sınırlı arayüzüdür; bu, bazı şeyleri tam spesifikasyonlarınıza göre ayarlamanızı veya özelleştirmenizi zorlaştırabilir. Profesyonel bir ses editörü değilseniz ve DAW’lar konusunda fazla bilgili değilseniz, podcast’iniz için yüksek kaliteli ses elde etmek için bu basit bir yaklaşım olabilir.

Spreaker Studio

Podcast Yazılımını Tanımla

Podcast’ler, röportajlar ve transkripsiyon çalışmaları için kullanılan bir ses ve video düzenleyicisine Descript adı verilir. Herkesin bilgi sahibi olmasını sağlamak için bu yazılımı raporları ve toplantıları arşivlemek için kullanabilirsiniz.

is adobe podcast free

Açıklamada Adobe Podcast Enhance’e en yakın yaklaşım Studio Sound’dur; yankıları ve arka plan gürültüsünü ortadan kaldırarak sizi sesinizi manuel olarak ayarlama zahmetinden kurtarır. Ancak Descript’in Ücretsiz planının kullanıcıları, Studio Sound’u on dakikadan uzun olmayan dosyalarda kullanmakla sınırlıdır. Süresi 60 dakikaya kadar olan dosyalarda Studio Sound, ödeme yapan müşteriler tarafından uygulanabilir.

Sonuç

Podcast sesini çevrimiçi olarak yayınlamadan önce daha keyifli hale getirmenin kolay yaklaşımlarından biri Adobe Podcast Enhance’i kullanmaktır. Tamamen işlevsel bir DAW kadar çok özelliğe sahip olmasa da, kulağa harika gelen ses üretmek için yine de uygun fiyatlı bir seçenektir.

Adobe Podcast paketinin dışında tamamlanabilecek başka podcast düzenleme işlerinin de olduğunu unutmayın. İşletmeler arası bir podcast oluşturmaya daha verimli bir yaklaşım için Podcast Danışmanı, yeni podcast’inizin yayın, tanıtım ve daha fazlası dahil olmak üzere ilk çıkışının tüm yönlerini yönetebilir. Gösterinizin kalitesini artırmaya hazır mısınız? Tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir Keşif Çağrısı düzenleyin.

Yorum yapın